iBoxx indexy

Dluhopisové indexy, které vypočítává 7 nezávislých kurzovních poskytovatelů ze středních hodnot kurzovních údajů.

iBoxx® indexy odrážejí evropské dluhopisové trhy. Indexová rodina v reálném čase se skládá z iBoxx € likvidních indexů, iBoxx €-Benchmark indexů a iBoxx £-Benchmark indexů.

iBoxx € indexová rodina obsahuje indexy v reálném čase pro pevně zúročitelné státní půjčky (denominované v eurech nebo v měně eurozóny), státně garantované půjčky, zajištěné půjčky a podnikové půjčky. V rámci iBoxx € indexové rodiny ulehčují iBoxx € benchmark indexy účastníkům trhu posouzení eurových rentových trhů. iBoxx £ indexová rodina odráží trh pevně zúročitelných státních půjček v britských librách.

iBoxx € likvidní indexy zahrnují výběr nejlikvidnějších půjček z iBoxx € benchmark indexů. iBoxx € likvidní indexy jsou obzvlášť vhodné jako základ pro OTC a deriváty obchodované na burze. Ceny půjček dodává ABN AMRO, Barclays Capital, BNP Paribas, Deutsche Bank, Dresdner Kleinwort Wasserstein, Morgan Stanley a UBS Warburg v reálném čase. Německá burza konsoliduje jakožto nezávislý poskytovatel indexu ceny a propočítává a rozděluje indexy.

Související štítky

index